Olika modeller. Slitage finns.
Största: H 29cm.
Höjd 43cm.
Mått största: Höjd 22cm Bredd 25cm
8 Tallrikar. Dia ca 23cm. 8 Assietter. Dia ca 30cm.
Höjd: 18cm. En naggad på foten.
Bland annat Pino Signpretto Murano glas. Största fågeln: ca 12cm hög.
Höjd 20cm.
Höjd flaskor: ca 16cm. Knoppar trasiga och sprickor finns.
Höjd ca 24cm
Diameter uppläggningsfat: 29cm Diameter assietter: 16cm
Diameter 25cm
Höjd 14cm Diameter 22cm
16 delar.
Höjd ca 13cm
Uppläggningsfat: Diameter25cm Assietter: Diameter 14cm
Karaff: Höjd ca 19cm Ljusstake Höjd ca 18cm
Högsta: Höjd 29cm
Höjd ca 12cm
Höjd ca 16cm
Bl.a. Ruda Glasbruk, Orrefors och Guldkroken. Största vasen: Höjd 29cm
Nagg finns. Vas: Höjd 31cm
Vasen: Höjd ca 21cm
Olika modeller.
Olika modeller. Nagg finns.
22st. Största glaset: Höjd ca 13cm En har en spricka och nagg finns.
20st. Olika modeller.
4st champagneglas 2st Longdrinkglas
Höjd 102cm
Johansfors.
Höjd 12cm
Höjd ca 29cm och 34cm
Höjd ca 27cm
Höjd ca 8cm
Höjd ca 21cm
Höjd 10cm
Höjd 18cm
Höjd karaff: 18cm
55 Objekt