Ramyttermått: Ca 68x48cm.
Ramyttermått: Ca 44x50cm. Signerad och numrerad 48/200
Ramyttermått: Ca 51x84cm.
Cool kombination med bordslampa och väckarklocka.
Virkat överkast med mönster i vitt, gult och orange. Mått: Ca 230x230cm.
Badmintonset med racket, nät och tillhörande låda.
Motiv: Torrdockan, Motala Verkstad i vinterskrud Ramyttermått: Ca 56x67cm.
Motiv av Göta Kanalbolags kontorsbyggnad i Motala Hamn. Ca 71x62cm.
Robert John Hammond (1853-1911), Birmingham - England Ramyttermått: Ca 46x56cm.
Sitthöjd 48cm.
3647 Objekt