Brosch av Katarina Henriksson, Göteborg 1995. Vikt: ca21g
Armband i Sterlingsilver (925). Längd: ca 18,5cm, Vikt: ca 46g
Två stycken ringar i silver. Den ena med bärnsten och ring i sterlingsilver (925). storlek: ca18mm Den andra med transparent sten med div mönster samt kattfotssilver. Storlek: ca17mm
Collier i vacker malakit, längd ca 47cm. Armband i sterlingsilver med dekor med dansande asiatiska figurer, Längd: ca 18cm. Vikt: 14g. Stämplad SIAM. Armband med öppet mönster, [..]
Armring i silver av Hjördis Hjalmarsdotter, ca 6,5cm i diameter. Vikt: ca36g.
Svensk pistol för kavalleriet, skick enligt bilder. Längd: ca47cm
Blått linfäste daterat 1864. Längd: ca 70cm.
Sommardäck på fälg till BMW. 205/55 16".
Bäddsoffa med ljust tyg. Bredd: 151cm, djup: 78cm, höjd: 83cm
Soffbord längd:155cm, bredd: 52cm, djup: 52cm. Bruksslitage förekommer
Symaskin enl bild, lättare funktionstest utförd.
Halsband 18K vikt 2,1g. Örhängen sterling. Vikt 0,5g. Totallängd halskedja: ca 42cm