Broschen mäter: ca 2,5x4,5cm Vikt: 2,70g
Totallängd: ca 42,5cm, Vikt: 3,95g
Silversked från 1841 samt 1813. Graverade. Vikt: 20g samt 36g.
8st skedar stämplade Sterling. Längd 14cm, Vikt: 124g.
Parti med silverstämplade bestick. Totalvikt: ca405g.
Parti om 6st skedar i silver. Längd:15cm, Vikt: ca 164g.
Hänge ca 5cm x 6cm, kedjans längd: ca 30cm.
Parti bestick i silver. 149delar enl bilder. Vikt:ca 5,2kg. varav knivar ca 1.1kg
Parti med div smycken i silver 830-Sterling. Vikt: ca 194g.
Parti med div föremål från OS i Seoul, Lillehammer och Barcelona.
2st fickur i silver samt ett förgyllt. Renoveringsobjekt.
Armband i Sterlingsilver (925). Längd: ca 18,5cm, Vikt: ca 46g
Svensk pistol för kavalleriet, skick enligt bilder. Längd: ca47cm
Blått linfäste daterat 1864. Längd: ca 70cm.
Brosch av Katarina Henriksson, Göteborg 1995. Vikt: ca21g
Collier i vacker malakit, längd ca 47cm. Armband i sterlingsilver med dekor med dansande asiatiska figurer, Längd: ca 18cm. Vikt: 14g. Stämplad SIAM. Armband med öppet mönster, [..]
Bäddsoffa med ljust tyg. Bredd: 151cm, djup: 78cm, höjd: 83cm
Två stycken ringar i silver. Den ena med bärnsten och ring i sterlingsilver (925). storlek: ca18mm Den andra med transparent sten med div mönster samt kattfotssilver. Storlek: ca17mm
Sommardäck på fälg till BMW. 205/55 16".
Soffbord längd:155cm, bredd: 52cm, djup: 52cm. Bruksslitage förekommer
Armring i silver av Hjördis Hjalmarsdotter, ca 6,5cm i diameter. Vikt: ca36g.
Symaskin enl bild, lättare funktionstest utförd.
Halsband 18K vikt 2,1g. Örhängen sterling. Vikt 0,5g. Totallängd halskedja: ca 42cm