Paret örhängen med transparenta stenar. Totalvikt tillsammans, 3,5g
Ring i vitguld med infattad safirfärgad sten. Totalvikt: 5,78g
Paret örhängen, Vikt tillsammans: 4,7g
Halsband med ametistfärgade stenar. Totallängd: ca 37,5cm, Totalvikt: 8,45g
Broschen mäter: ca 2,5x4,5cm Vikt: 2,70g
Totallängd: ca 42,5cm, Vikt: 3,95g
Parti bestick i silver. 149delar enl bilder. Vikt:ca 5,2kg. varav knivar ca 1.1kg
Silversked från 1841 samt 1813. Graverade. Vikt: 20g samt 36g.
8st skedar stämplade Sterling. Längd 14cm, Vikt: 124g.
Parti med silverstämplade bestick. Totalvikt: ca405g.
Parti om 6st skedar i silver. Längd:15cm, Vikt: ca 164g.
Hänge ca 5cm x 6cm, kedjans längd: ca 30cm.
2st fickur i silver samt ett förgyllt. Renoveringsobjekt.
Parti med div smycken i silver 830-Sterling. Vikt: ca 194g.
Parti med div föremål från OS i Seoul, Lillehammer och Barcelona.