- Alla
- Cyklar
- Trädgårdsmöbler
- Möbler
- Kuriosa
- Konst
- Bordslampor
- Taklampor & fönsterlampor
- Golvlampor
- Mattor
- Golvur
- Glas
- Keramik & Porslin
- Smycken & Accessoarer
- Textil
- Silver
- Guld
- Leksaker
- Böcker & Tidningar
- Mynt, Medaljer & Frimärken
- Övrigt
- Tenn, Koppar, Mässing & Nysilver.
- Instrument
- Verktyg & maskiner
- Klockor
- Armbandsur
- Träföremål
- Musik
- Kläder & skor
- Speglar
- Gjutjärn
- Jakt
Premium (Smycken & Accessoarer)
Blandade smycken och klockor. Bl.a några i silver.
Hänge ca 5cm x 6cm, kedjans längd: ca 30cm.
Brosch av Katarina Henriksson, Göteborg 1995. Vikt: ca21g
Armband i Sterlingsilver (925). Längd: ca 18,5cm, Vikt: ca 46g
Två stycken ringar i silver. Den ena med bärnsten och ring i sterlingsilver (925). storlek: ca18mm Den andra med transparent sten med div mönster samt kattfotssilver. Storlek: ca17mm
Collier i vacker malakit, längd ca 47cm. Armband i sterlingsilver med dekor med dansande asiatiska figurer, Längd: ca 18cm. Vikt: 14g. Stämplad SIAM. Armband med öppet mönster, [..]
Armring i silver av Hjördis Hjalmarsdotter, ca 6,5cm i diameter. Vikt: ca36g.
17 Objekt