Prydlig (Keramik & Porslin)

Ingen sluttid
100 kr

Missfärgningar, lagningar och nagg finns.

Ingen sluttid
100 kr

Bruksslitage. Uppläggningsfat: Diameter ca 35cm. Assietter: Diameter ca 19cm.

Ingen sluttid
100 kr

Något ytslitage. Diameter 25,5cm.

Ingen sluttid
100 kr

Ytslitage. Diameter ca 22,5cm.

Ingen sluttid
100 kr

Storlek största: Höjd 22cm Diameter 23cm. Slitage och skador.

Ingen sluttid
100 kr

Höjd ca 16cm. Bruksslitage.

Ingen sluttid
100 kr

Stora: Höjd 20cm Diameter ca 26cm. Lilla: Höjd 15cm Diameter ca 20cm. Bruksslitage, nagg finns. Den lilla har sprickor.

Ingen sluttid
100 kr

Fat: Höjd 5cm Diameter 26cm. Fakir: Höjd 19cm. Bruksslitage.

Ingen sluttid
100 kr

Diameter 22cm. Bruksslitage.

Ingen sluttid
100 kr

Bl.a Hackefors. Största: Höjd 13cm Diameter 13cm. Bruksslitage.

Ingen sluttid
100 kr

Höjd 24cm. Bruksslitage.

Ingen sluttid
100 kr

Höjd 7,5cm. Bruksslitage. Ett nagg.

Ingen sluttid
100 kr

Kanna: Höjd 20cm. Bruksslitage.

Ingen sluttid
100 kr

Uppläggningsfat: Diameter 26cm. Assietter: Diameter 19cm. Bruksslitage.

Ingen sluttid
100 kr

Höjd 11cm Diameter 12,5cm. Bruksslitage.

Ingen sluttid
100 kr

Höjd ca 19cm. Bruksslitage.

Ingen sluttid
100 kr

Höjd ca 23cm. Bruksslitage.

Ingen sluttid
100 kr

Höjd ca 9cm och 16cm. Bruksslitage.

Ingen sluttid
100 kr

Kaffekopp: Höjd ca 5cm Diameter 7cm. Fat: Diameter 13cm. Bruksslitage.

Ingen sluttid
100 kr

Höjd 26cm. Bruksslitage.

Ingen sluttid
100 kr

Diameter 20,5cm. Bruksslitage, små nagg, skav.

Ingen sluttid
100 kr

Diameter ca 33cm. Bruksslitage. Mininagg på knoppen.

Ingen sluttid
100 kr

Bruksslitage. Skav och märken. Figurin: Höjd ca 22cm.

Ingen sluttid
100 kr

Största: Höjd ca 18cm. Skav, märken och slitage.

Ingen sluttid
100 kr

Skål: Höjd 10cm Diameter 16cm Vas: Höjd 9cm. Bruksslitage.

Ingen sluttid
100 kr

Skav och slitage. Hjärtformat fat, naggat.

Ingen sluttid
100 kr

Bruksslitage. Mambo: Höjd 34cm. Bo Fajans: Höjd 17cm.

Ingen sluttid
100 kr

Slitage, skav. Största formen: ca 35x19cm.

Ingen sluttid
100 kr

Största: Höjd ca 24cm. Bruksslitage.

Ingen sluttid
100 kr

Hund: Höjd ca 38cm. Bruksslitage.

Ingen sluttid
100 kr

Bruksslitage. Bricka: 44x23cm.

Ingen sluttid
100 kr

Höjd ca 21cm. Bruksslitage.

Ingen sluttid
100 kr

Största: Höjd ca 17cm.

Ingen sluttid
100 kr

Största: Höjd 42cm. Märken och skav.

Ingen sluttid
100 kr

Diameter ca 16cm. Bruksslitage.

Ingen sluttid
100 kr

Kanna: Höjd 19cm. Karott: Höjd 11cm Diameter 16cm. Slitage.

Ingen sluttid
100 kr

Skav och spricka i locket. Höjd 9cm.

Ingen sluttid
100 kr

Höjd ca 11cm. Diameter ca 11cm. Bruksslitage och skav.

Ingen sluttid
100 kr

Höjd ca 20cm.

Ingen sluttid
100 kr

Bruksslitage.

Ingen sluttid
100 kr

Byst: Höjd 27cm. Sillburk: Höjd 12cm Diameter 14cm. Vas: Höjd 13cm. Bruksslitage.