Höjd 44cm Bredd 58cm Skadad.
Modell större. Höjd 10cm Längd 38cm Bredd 27cm
Bl.a en karaff, ljusstake, fångmatskål mm. Karaff: Höjd 25cm OBS: Fångmatskålen har en spricka. Tallriken defekt.
Höjd 57cm Längd ca 135cm Papier Machè material, eller liknande. Defekter finns, bla. på ett öra, tass mm.
Höjd flaskor: ca 16cm. Knoppar trasiga och sprickor finns.
Bord med två iläggsskiva om 55cm vardera, och fyra stolar. Mått bord utan iläggsskiva: Höjd 75cm Bredd ca 135cm Djup 100cm Bruksslitage finns.
Skador på träet finns. Höjd 80cm Bredd 89cm Djup ca 53cm
Löstagbar bricka på fällbart underrede. Höjd 79cm Bredd 88cm Djup 55cm
Soffa: Bredd ca 135cm Höjd rygg 95cm
Höjd 54cm Bredd 152cm Djup med sidor nedfällda 46cm Djup med sidor uppfällda 93cm
Höjd gavlar 79cm Bredd gavlar 96cm 90 madrass
Höjd 63cm Bredd 60cm Djup 33cm
Skivan målad - marmorimitation. Höjd inkl bakstycket 100cm Bredd 79cm Djup 49cm
Höjd 153cm Bredd 50cm Djup 33cm