Anrik

2 200 kr

Höjd 165cm Bredd 136cm Djup 27cm/41cm. Bruksslitage.

200 kr

Höjd 65cm Bredd 64cm Djup 30cm. Slitage. Fanerskada.

900 kr

Höjd inkl skärm ca 59cm. Ej funktionstestad. Bruksslitage.

550 kr

Höjd 70cm Bredd 80cm Djup 40cm. Bruksslitage.

150 kr

Takarmatur: Höjd ca 50cm Dia ca 40cm. Bruksslitage. Ej funktionstestade.

100 kr

Höjd 133cm. Bruksslitage. Ej funktionstestad.

1 050 kr

Rygghöjd 78cm Sitthöjd 42cm. Bruksslitage. Nån mindre fanerskada.

300 kr

Upsala Ekeby vas: Höjd 19cm. Bruksslitage. Klocka, slitage. Ej funktionstestad. Orange vas, mindre nagg.

1 300 kr

Höjd 53cm Bredd 46cm Djup 33cm. Slitage.

200 kr

Vägglampa: Höjd 25cm Bredd 11cm. Ej funktionstestad. Bruksslitage.

850 kr

Höjd ca 170cm Bredd 150cm Djup 25cm/42cm. Slitage.

800 kr

Paret malm-ljusstakar: Höjd 20cm. Bruksslitage. Silverljusstakar: Vikt ca: 161,6g.

750 kr

Höjd 74cm Bredd 80cm Djup 68cm. Bruksslitage.

750 kr

2 olika modeller. Bruksslitage.

750 kr

Rygghöjd 78cm Sitthöjd 40cm Bredd 63cm. Bruksslitage.

350 kr

Ej funktionstestad. Bruksslitage.

5 000 kr

Vackert porträtt av Oscar I. Åldersslitage, krackelering samt skador. Bildmått: 60cm x 73cm.

1 900 kr

Sengustaviansk spegel med dekorationer i gouache. Brännmärkt G Lindberg. Åldersslitage. 81cm x 35,5cm.

750 kr

Ca 315x202cm. Bruksslitage.

350 kr

Höjd 30cm Dia 69cm. Slitage.

100 kr

Höjd 24cm Dia 60cm. Ej funktionstestad. Bruksslitage.

550 kr

Ca 198x145cm. Bruksslitage.

Osåld

Höjd ca 41cm. Ej funktionstestade.

4 600 kr

Etsning av Anders Zorn, "Sappo" . Inramning hos Fritzes i Stockholm. Höjd 38cm Bredd 29cm. solblekt. Tryckt yta ca: 20x18cm.

100 kr

Höjd 9cm Dia 9,5cm. En med smärre nagg.

150 kr

Sagaform-burk: Höjd 10,5cm Dia 11cm. Bruksslitage.

200 kr

Bordslampa: Höjd ca 21,5cm. Bruksslitage. Fågel: Nagg på näbb. Vas: Höjd 7cm. Bruksslitage.

12 500 kr

1800-tals målning på trä. Alexander II Kejsare av Ryssland, i röd husaruniform med div medaljer och ordnar. Tillskriven Alois Gustav Rockstuhl

250 kr

Paret hundar: Höjd 15cm. Bruksslitage.

100 kr

Duk: 215x145cm. Kyrksjal: 165x165cm. Brusksslitage.

Osåld

Höjd ca 101cm. Slitage, skav.

Osåld

Fat: Höjd 4cm Bredd 21cm. Bruksslitage.

450 kr

Armens längd: ca 50cm plus böjbara delen. Bruksslitage. Mässingsskruv saknas. Ej funktionstestad.

7 500 kr

Vy över Kungsgatan i Stockholm. Ramyttermått: 68cm x 74cm.

100 kr

Ca 200x135cm. Slitage.

250 kr

Höjd 24cm. Något defekt.

500 kr

Ej storleksmärkt. Bruksslitage. Fläckar.