Anrik
Höjd 165cm Bredd 136cm Djup 27cm/41cm. Bruksslitage.
Höjd 65cm Bredd 64cm Djup 30cm. Slitage. Fanerskada.
Höjd inkl skärm ca 59cm. Ej funktionstestad. Bruksslitage.
Höjd 70cm Bredd 80cm Djup 40cm. Bruksslitage.
Takarmatur: Höjd ca 50cm Dia ca 40cm. Bruksslitage. Ej funktionstestade.
Höjd 133cm. Bruksslitage. Ej funktionstestad.
Rygghöjd 78cm Sitthöjd 42cm. Bruksslitage. Nån mindre fanerskada.
Upsala Ekeby vas: Höjd 19cm. Bruksslitage. Klocka, slitage. Ej funktionstestad. Orange vas, mindre nagg.
Ca 66x80cm. Bruksslitage.
Höjd 53cm Bredd 46cm Djup 33cm. Slitage.
Vägglampa: Höjd 25cm Bredd 11cm. Ej funktionstestad. Bruksslitage.
Höjd ca 170cm Bredd 150cm Djup 25cm/42cm. Slitage.
Paret malm-ljusstakar: Höjd 20cm. Bruksslitage. Silverljusstakar: Vikt ca: 161,6g.
Höjd 74cm Bredd 80cm Djup 68cm. Bruksslitage.
2 olika modeller. Bruksslitage.
Rygghöjd 78cm Sitthöjd 40cm Bredd 63cm. Bruksslitage.
Ej funktionstestad. Bruksslitage.
Bruksslitage.
Vackert porträtt av Oscar I. Åldersslitage, krackelering samt skador. Bildmått: 60cm x 73cm.
Sengustaviansk spegel med dekorationer i gouache. Brännmärkt G Lindberg. Åldersslitage. 81cm x 35,5cm.
Ca 315x202cm. Bruksslitage.
Höjd 24cm Dia 60cm. Ej funktionstestad. Bruksslitage.
Ca 198x145cm. Bruksslitage.
Ej funktionstestad.
Höjd ca 41cm. Ej funktionstestade.
Ej funktionstestad.
Etsning av Anders Zorn, "Sappo" . Inramning hos Fritzes i Stockholm. Höjd 38cm Bredd 29cm. solblekt. Tryckt yta ca: 20x18cm.
Höjd 9cm Dia 9,5cm. En med smärre nagg.
Sagaform-burk: Höjd 10,5cm Dia 11cm. Bruksslitage.
Bordslampa: Höjd ca 21,5cm. Bruksslitage. Fågel: Nagg på näbb. Vas: Höjd 7cm. Bruksslitage.
1800-tals målning på trä. Alexander II Kejsare av Ryssland, i röd husaruniform med div medaljer och ordnar. Tillskriven Alois Gustav Rockstuhl
Paret hundar: Höjd 15cm. Bruksslitage.
Duk: 215x145cm. Kyrksjal: 165x165cm. Brusksslitage.
Höjd ca 101cm. Slitage, skav.
Fat: Höjd 4cm Bredd 21cm. Bruksslitage.
Armens längd: ca 50cm plus böjbara delen. Bruksslitage. Mässingsskruv saknas. Ej funktionstestad.
Vy över Kungsgatan i Stockholm. Ramyttermått: 68cm x 74cm.
Ej storleksmärkt. Bruksslitage. Fläckar.